Top hashtags Instagram 2017

Instagram a publicat, zilele trecute, topurile sale anuale.

Astfel, cele mai folosite hashtaguri în 2017:

  1. #love
  2. #fashion
  3. #photooftheday
  4. #photography
  5. #art
  6. #beautiful
  7. #travel
  8. #happy
  9. #nature
  10. #picoftheday

 

Orașele cel mai des menționate pe instagram în 2017:

  1. New York, SUA
  2. Moscova, Rusia
  3. Londra, Marea Britanie
  4. Sao Paulo, Brazilia
  5. Paris, Franța
  6. Los Angeles, California
  7. St Petersburg, Rusia
  8. Jakarta, Indonezia
  9. Istanbul, Turcia
  10. Barcelona, Spania

 

Locurile care apar cel mai des pe instagram în 2017:

  1. Disneyland, Anaheim, USA
  2. Times Square, New York, USA
  3. Central Park, New York, USA
  4. Tour Eiffel, Paris, Franța
  5. Tokyo Disneyland, Tokyo, Japonia
  6. Disney’s Magic Kingdom, Orlando, USA
  7. Muzeul Luvru, Paris, Franța
  8. Brooklyn Bridge, Brooklyn, USA
  9. Disney California Adventure Park, Anaheim, USA
  10. Las Vegas Strip, Las Vegas, USA

 

Cele mai urmărite celebrități în 2017:

  1. Selena Gomez (@selenagomez) – 130M+ Followers
  2. Cristiano Ronaldo (@cristiano) – 116M+ Followers
  3. Ariana Grande (@arianagrande) – 115M+ Followers
  4. Beyoncé (@beyonce) – 108M+ Followers
  5. Kim Kardashian West (@kimkardashian) – 104M+ Followers
  6. Taylor Swift (@taylorswift) – 104M+ Followers
  7. Kylie Jenner (@kyliejenner) – 99.5M+ Followers
  8. Dwayne Johnson (@therock) – 96M+ Followers
  9. Justin Bieber (@justinbieber) – 93.9M+ Followers
  10. Kendall Jenner (@kendalljenner) – 84.8M+ Followers

 

Celebrități care au obținut cei mai mulți followers în 2017:

  1. Cristiano Ronaldo (@cristiano) – 30M+ New Followers
  2. Selena Gomez (@selenagomez) – 24M+ New Followers
  3. Ariana Grande (@arianagrande) – 22M+ New Followers
  4. Kylie Jenner (@kyliejenner) – 23M+ New Followers
  5. Dwayne Johnson (@therock) – 22M+ New Followers
  6. Leo Messi (@leomessi) – 21M+ New Followers
  7. Neymar Jr (@neymarjr) – 20M+ New Followers
  8. Beyoncé (@beyonce) – 17M+ New Followers
  9. Justin Bieber (@justinbieber) – 16M+ New Followers
  10. Kim Kardashian West (@kimkardashian) – 15M+ New Followers

 

Hashtaguri care au crescut cel mai mult în popularitate pe parcursul anului 2017:

  1. #photography
  2. #travelphotography
  3. #memes
  4. #summer2017
  5. #naturephotography
  6. #meme
  7. #travel
  8. #fitnessmotivation
  9. #bts
  10. #photographer

 

Conturile cu cele mai vizualizate povești (stories) Instagram din 2017:
(Metodologie: Conturi verificate, cu peste 5 milioane de adepți, care au obținut cele mai multe vizualizări pentru povești pe Instagram în 2017 (1 ianuarie – prezent, global)

  1. LeLe Pons (@lelepons)
  2. Neymar Jr. (@neymarjr)
  3. Olga Buzova (@buzova86)
  4. Kim Kardashian (@kimkardashian)
  5. Amanda Cerny (@amandacerny)
  6. Chiara Ferragni (@chiaraferragni)
  7. Maluma (@maluma)
  8. Anitta (@anitta)
  9. Ariana Grande (@arianagrande)
  10. Kourtney Kardashian (@kourtneykardash)

 

Cele mai folosite filtre în 2017:

  1. Clarendon
  2. Gingham
  3. Juno
  4. Lark
  5. Moon

 

Cele mai folosite filtre pentru stories în 2017:

  1. Puppy
  2. Bunny
  3. Koala
  4. Genius
  5. Love

 

Cele mai urmărite conturi de animăluțe în 2017:

  1. jiffpom (@jiffpom) – Pomerian, US

💗

O postare distribuită de jiffpom 🐻 (@jiffpom) pe

2. nala_cat (@nala_cat) – Cat, US

3. Doug the Pug (@itsdougthepug) – Pug, US

4. Marutaro (@marutaro) – Shiba Inu, JP

5. Grumpy Cat (@realgrumpycat) – Cat, US

6. Marnie the Dog (@marniethedog) – Shih Tzu, US

7. Tuna (@tunameltsmyheart) – Chihuahua, US

8. Juniper&Fig (@juniperfoxx) – Fox, US

9. Lil BUB (@iamlilbub) – Cat, US

10. Loki (@loki_the_wolfdog) – Husky, US

Acest articol a fost citit de 575 ori

Articole asemănătoare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

* GDPR (obligatoriu)

*

Sunt de acord

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.